Első jégkorongfotózásom – Tapasztalatok, kihívások és tanulságok


Első jégkorong fotózásom képei és a tapasztalatok.

Milyen beállításokkal érdemes dolgozni a folyamatos mozgás és a változó fényviszonyok mellett? Ezekre a kérdésekre kerestem a választ életem első jégkorongfotózásán.


A jégkorong az egyik leggyorsabb és legdinamikusabb sport, ami a fotósokat is komoly kihívások elé állítja. Hogyan lehet élesen elkapni egy villámgyors korongmozdulatot?

Na de mégis hogy keveredtem a jégkorong sport közelébe?

A válasz nagyon egyszerű, regisztráltam a Fotoplusnál.

Van náluk egy olyan lehetőség, hogy regisztráció után értesítést küldenek neked ha valami rendezvényt szerveznek.

Részletekért katt ide

Jött az értesítés a rendezvényről, regisztráltam és meghívtak az eseményre.

UTE vs DEAC Erste Liga mérkőzés

Ahogy azt fent is mondtam, a Fotoplus szervezésében részt vettem egy különleges eseményen, ahol a Nikon Magyarország jóvoltából többféle fényképezőgépet és objektívet is kipróbálhattunk.


Az estét Vörös Dávid workshopja vezette fel, amely rengeteg hasznos tippet adott a sportfotózás világába való betekintéshez. Beállítások.... helyszínek... mikor hova érdemes helyezkedni.... hangulat... és sorolhatnám a megannyi tippet.... Ha érdekel a sportfotózás világa akkor mindenkép menj el egy ilyen rendezvényre!


Szóval rengeteg hasznos infót adott nekünk Dávid. Főleg úgy volt nagyon hasznos, hogy semmit nemtudok erről a sportról. 😊

Jöjjenek a részletek...

A helyszín az UTE jégcsarnoka volt, és az UTE vs. DEAC Erste Liga mérkőzését fotóztuk.

.

A Nikon Magyarország egy nagyon durva arzenált hozott ki a helyszínre. Az ott lévő kolléga pedig nagyon segítőkész volt. Mivel nekem soha nem volt a kezembe Nikon gép, így rábíztam magam a kollégára, ami egy nagyon jó döntés volt részemről.

Megegyeztünk, hogy elsőre egy Z6mkIII-as vázat próbálok ki. A gépre pedig, Dávid ajánlására, a 70-200 f2.8-as Nikkor objektív került fel.

Tudtam, hogy félúton szeretnék majd vázat és objektívet is cserélni. Ezért már előre jeleztem is a csere szándékomat. Mondta a kolléga, hogy azt nem tudja megigérni, hogy pont az a gép ott is lesz... ilyenkor ugye van egy pár meghívott fotós az eseményen és mindenkinek kell lehetőséget biztosítani.


Soha nincs is vele gond, cserélgetünk egymásközt. Erre kapta fel a fejét Kovács Gábor (Fotoplus) és szinte azonal fel is ajánlotta, hogy oda adja ő a gépüket.


Innen is hatalmas köszönet érte!


Így a mérkőzés felétől váltottam és tesztelhettem a Z8-at, amire egy 24-70 f2.8 került.


Ez a váz (is) egy elképesztő cucc.... brutál sebességel készülhetnek a képek, ami egy ilyen dinamikus sportnál elég nagy előny... ami még nagyon meglepett az az, hogy a Nikon vázak kialakítása, a gombok elhelyezkedése, olyan kényelmes használatot tesznek lehetővé, hogy sosem gondoltam volna.


Kb. 4 perc elég volt, hogy az alap beállításokat (záridő, rekesz, iso, fókusz beállítások)szinte vakon tudjam kezelni fotózás közben.


Dávid ajánlására állítottam a gépeket...

1/1500 - 1/2000 záridő és a lehető legtágabb rekeszt választva olya iso-t állítottam ami a helyes expohoz kell... Ezek a gépek már azért elég jól tűrik a magas iso-t...


De nem is húzom tovább az időt,

nézzétek inkább meg a képeimet és merüljetek el velem a jégkorong izgalmas világában!

Mi a tanulság?


Elképesztő élmény egy ilyen dinamikus sportot fotózni... a hangulat fergeteges volt... a Fotoplus a Nikon Magyarország és Persze Vörös Dávid is igencsak odatették magukat... mindent megtettek, hogy jól érezzük magunkat a rendezvényen.

Fotózásra nézve pedig...


A nikon rendszer kiválóan vizsgázott a szememben... a gépvázak jól kezelhetőek voltak... gyorsan megszokható az alap beállításokhoz kellő gombok helyzete. A 3d autófókusz zseniálisan tette a dolgát.


A beállításoknal vedd figyelembe, hogy ez a sport brutális tempót diktál... a záridőd legyen minimum 1/1500 ha megakarod fagyasztani a pillanatot.. ha a korongot is szeretnéd kimerevíteni akkor a minimum 1/2000 a te záridőd...


a rekeszt nyitsd ki amennyire csak tudod...


az iso pedig majd kiderül 😉

de ne félj feltekerni a géped türéshatáráig... vagy egy kicsit tovább.


A sportfotózás világában nem baj ha marad egy kis zaj a képen, a pillanat a fontos...😊

Szeretnél hasonló képeket magadról vagy a csapatodról?
A lenti gombra kattintva töltsd le az elérhetőségeimet a névjegyeid közé és

vedd fel velem a kapcsolatot

A fotózás a pillanat művészete



Tetszik a weboldalam? Nézd meg a systemIO oldalt és vágj bele még ma!
Nézd meg INGYEN, hogy
mivel tudsz pénzt keresni a neten, vagy, hogy hogyan tudod felépíteni a weboldalad

Ezek az én affiliate linkjeim, ha innen regisztrálsz az neked csak egy kattintás nekem pedig segítesz fenntartani ezt az oldalt. Köszönöm ha innen indulsz!

All content Copyright © 2024 Ficart